Moneyboys (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 9. 2022 ()

Synopse: Fei patří mezi moneyboys – tak se v Číně nazývají sexuální pracovníci pro bohaté muže. Nelegální a rizikové povolání zajišťuje pohodlný život nejen jemu, ale i jeho příbuzným žijícím na odlehlém venkově. Když při rodinném setkání vyjde najevo, že Feiovi blízcí jeho sexualitu a profesi nikdy nepřijmou, vrací se zlomený Fei zpět do města. Podaří se mu vyrovnat s minulostí, aniž by zranil všechny kolem sebe?

Čínsko-rakouský režisér C. B. Yi se ve svém celovečerním debutu zamýšlí nad řadou výsostně aktuálních témat. Je největší hodnotou přijetí rodiny nebo vlastní štěstí? Zachování vlastní tváře, nebo ekonomický úspěch? Zajímavý je i politický kontext snímku – kvůli tematizování homosexuality se musela jeho výroba přesunout na Taiwan, jehož lokace ve filmu vypodobnily jak čínský venkov, tak tepající velkoměsto.

Recenze:
Chlapci, kteří se prodávají za peníze. To jsou v Číně Moneyboys – sexuální pracovníci pro bohaté muže. Jedním z nich je i protagonista filmu Fei. Jeho nelegální a rizikové zaměstnání zajišťuje pohodlný život nejen jemu, ale i jeho příbuzným, kteří žijí na odlehlém venkově. Při jednom z rodinných setkání však vyjde najevo, že Feiovi blízcí jeho sexualitu i zaměstnání nikdy nepřijmou. A tak se zlomený vrací zpátky do města, kde se snaží o nový život. Jenže jeho minulost ho brzy dožene. Podaří se mu s ní vyrovnat, ani ž by zranil všechny kolem sebe?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací