Moonlight (2016)

moonlight_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 23. 2. 2017 ()

Synopse: Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Moonlight zachycuje univerzální témata přátelství a sexuální identity ve třech různých životních etapách od dětství až po dospělost. Je zároveň portrétem mladého člověka, současných amerických předměstí i nepostřehnutelných sil, které formují lidské životy. Nekonvenční způsob vyprávění, vynalézavá vizuální složka i mimořádné herecké výkony vynesly snímku Zlatý glóbus za nejlepší film.

Recenze:
Moonlight vypráví o chudém černošském chlapci Chironovi z Miami, kterému se dostává jen minimum podpory a lásky od jeho matky, závislé na drogách. Chirona vidíme postupně ve třech životních fázích, ale i když je každá trošku jiná, problémy hlavní postavy se nemění a přetrvávají až do dospělosti. Snímek je nejen o hledání sebe sama (a jak se s tím naučit žít), ale také o tom, jak nás formuje okolí, a že z některých ran se možná nikdy nevzpamatujeme. Moonlight je sice dobrý film, ale nedá se doporučit každému. Záleží na vnímavosti diváka. Někoho se nemusí vůbec dotknout, ale taky v nás může vzbudit hlubokou lítost nad Chironem a donutit nás přemýšlet, kde končíme my a kde začíná představa společnosti o nás.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací