Muž na hraně (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 2. 2012 ()

Synopse: Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington, Avatar) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím.

Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks, Tři dny ke svobodě), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris, Skála)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse.

Recenze:
Sam Worthington chvílemi předvádí inteligenci hlavních hrdinů z hororů „vyvražďovaček“ a jeho odvaha a kuráž se střídá jako aprílové počasí. Elizabeth Banks, kterou si můžete pamatovat např. z filmu Zack a Miri točí porno, se jako agentka Lydia Mercer moc nepředvedla. Celkově všechny postavy od policistů, přes ochranku až po hlavního padoucha s tváří Eda Harrise přílíš rozumu nepobraly. Světlou vyjímkou je ne moc známa Genesis Rodriguez. Když se na plátně objeví jako Angie, inteligenční kvocient sice nestoupne, ale ručička na ukazateli erotického jiskření se vyšplhá na maximum.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací