Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

muzikal_aneb_cesty_ke_stesti_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 1. 2016 ()

Synopse: Hudební film s písněmi ze slavného muzikálu Starci na chmelu.

Muzikál aneb cesty ke štěstí je hudební film o dnešních mladých lidech a jejich životech - o touze po úspěchu, kamarádství, rivalitě, odvaze. A ano, také o lásce.

Film vypráví příběh třídy pražské konzervatoře, která má na letním soustředění nazkoušet Starce na chmelu. Studenti jsou ze začátku znechucení, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo. Neúnavně budují muzikálové představení, do kterého vkládají veškerou svou energii, odvahu a talent. Termín představení se neúprosně blíží a v sázce je mnoho. Úspěch může znamenat vytoužený začátek cesty za uměleckým snem…

Ve filmu jsou použity původní písně Starců na chmelu. V hlavních rolích uvidíme Vicu Kerekes, Romana Vojtka, Martina Písaříka, Jiřího Korna, Adama Mišíka, Vladimíra Polívku a další. Film doplní nové verze písní a hudba od Petra Maláska, pro kterého není srdcovější záležitost, než filmový muzikál Starci na chmelu. Původní hudbu k němu napsal právě jeho otec. O choreografii filmu se postarala jeho žena Dana Morávková. Režie se ujala Slobodanka Radun.

Recenze:
O hlavním obsazení Muzikálu netřeba dlouho hovořit, kouká na nás z plakátu. Vica Kerekes jako vždy něžná, křehká, se svým sladkým přízvukem. Roman Vojtek jako přísný, ale v jádru přejícný třídní učitel s nedořešeným osobním životem, nerozhodný Vladimír Polívka, který se snadno chytí do osidel lásky. A k tomu mnoho mladičkých a méně či více známých herců ztvárňujících studenty posledního ročníku konzervatoře, kteří přijeli na letní soustředění zkoušet své absolventské představení – Starce na chmelu.

(photo&video: )

Video
Ukázka:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací