Myška a medvěd na cestách (2022)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 20. 4. 2023 ()

Synopse: Kdo by neznal upovídanou myšku Celestinu a jejího největšího kamaráda medvěda Ernesta. Tato nerozlučná dvojka se vrací na plátna kin v novém veselém i napínavém dobrodružství, které se točí kolem Ernestových rozbitých houslí a cesty do jeho rodné země, kde k jejich překvapení zakázali všechnu hudbu.

I když jsou různě velcí, jeden je upovídaný a druhý místo povídání raději hraje na housle či harmoniku, jsou medvěd Ernest a myška Celestina nerozlučnými kamarády. Když se tak trochu i Celestininým přičiněním rozbijí Ernestovy zamilované housle, musí se vrátit do jeho rodné země Breptánie. Protože jen tam je dokáží opravit, je to totiž země hudbě a hudebníkům zaslíbená. Když však Ernest a Celestina do Breptánie navzdory všem překážkám dorazí, čeká je hodně nemilé překvapení. Něco se zásadně změnilo a pokazilo. Jakékoliv hraní na hudební nástroje nebo i jen pouhý zpěv jsou totiž v celé zemi zákonem zakázané a na dodržování tohoto nařízení dokonce dohlíží speciální policie! Ale Ernest a Celestina se tímto nesmyslem rozhodně nemíní řídit, zejména když se potkají s hrdinnými členy hudebního odboje. Společně se pokusí tuto nespravedlnost a nesmyslnost napravit, aby se do medvědí země vrátila nejen hudba ale i radost, kterou dokáže v každém probudit.

Recenze:
Už před nějakou řádkou let jsme mohli vidět předchozí díl O myšce a medvědovi, který si vysloužil nominaci na Oscara. V něm se naši dva hlavní hrdinové spřátelí. Pokud vám to ale nic neříká, vůbec nevadí, pokračování obstojí samo o sobě a nijak zmatení nebudete ani vy, ani vaše ratolesti. Medvěda Ernesta a myšku Celestinu si rychle oblíbíte. Na živobytí si vydělávají muzikou, takže když dojde k neštěstí a Ernestovi se rozbijí housle, ocitají se v problémech. Nezbývá než se vydat do jeho rodné Breptánie, kam se mu ale tuze nechce. S rodinou se nerozešel v dobrém, jenže není na výběr.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací