Národní třída (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 26. 9. 2019 ()

Synopse: Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše v hlavní roli s Hynkem Čermákem kombinuje dramatický příběh s černým humorem.

Recenze:
Touto filosofií se řídí Vandam, který žije již léta na pražském sídlišti v Jižním Městě. Kdysi se však vyznamenal při revoluci v osmadevadesátém na Národní třídě. Aspoň tak to tvrdí lokální štamgastové z hospody Severky. Ta se však ocitá v ohrožení, když je na ní uvalena exekuce místními developery, kteří hodlají sídliště změnit ke svému obrazu. Vandam to však tak nehodlá nechat být, za Severku i její sličnou majitelku Lucku hodlá bojovat. A na zákony se neohlíží, stejně jako si nebere servítky se svým slovníkem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací