Návrh (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 08. 2009 ()

Synopse: Když vlivná knižní redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá bystré ženě příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds), kterého celé roky ponižovala. Ten souhlasí, že se na jejím divadle bude podílet, ale s několika podmínkami. Podivný pár se vydává na Aljašku za jeho rodinou (Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Betty White) a městské děvče, které je zvyklé mít vše pod kontrolou, zjišťuje, že z jedné prekérní situace padá hned do další. Protože svatba je co nevidět a imigrační úředník jim je na stopě, rozhodnou se Margaret a Andrew s jistým váháním i přes nejistý výsledek v celé šarádě pokračovat až do konce.

Recenze:
Jak jsem říkala v úvodu, Návrh nemá převratný děj. Nadřízený, podřízená, on ji nesnáší, ona ho výrazněji nevnímá, ale shodou okolností ho potřebuje kvůli zelené kartě. Všichni víme, k jakému cíli cesta vede. Ovšem než se k cíli dostaneme, zažijeme nespočet trapasů a bláznivých momentů, u kterých se budete nezadržitelně smát. Nenechte si ujít např. scény: pes, sokol, mobil nebo tanec v lese (i když ta druhá zmiňovaná má lehce vulgární slovní projev, tanec Sandry Bullock je nezapomenutelný).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací