Nemilosrdní (2015)

nemilosrdni_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 10. 2015 ()

Synopse: Serge Buren (Jean Reno) je legendární polda, noční můra všech kriminálníků. On a jeho policejní tým mladých kolegů vyznávají trochu nevšední vyšetřovací postupy.

Mezi jejich osvědčené a oblíbené metody patří přepadovky a výslechy zadržených s použitím baseballových pálek. S oblibou ignorují pravidla v průběhu velkolepých zatčení. Jejich práce je více než efektivní a výsledky jsou brilantní. Jenže jejich nadřízení začínají mít dojem, že kovbojové nemají u policie co dělat a jako supi čekají na jakoukoli chybu.

Na pařížské scéně se objevuje gang lupičů, kteří neuvěřitelnou rychlostí vykrádají banky a klenotnictví. Bohužel jsou po zuby ozbrojeni automatickými zbraněmi a na jejich konto během loupeží přibývá brutálních vražd.

Buren a jeho jednotka musejí použít veškerou vynalézavost a všechny své metody, aby se pokusili šílené zločince zastavit..

Jean Reno se vrací na plátna kin v jeho nejoblíbenější roli - jako drsný policajt ze staré školy, s osobitým smyslem pro spravedlnost a humor. V dalších rolích se představí jedna z "Bond girl" Caterina Murino (Casino Royale) či Thierry Neuvic (Život po životě). Film volně vychází ze slavného britského seriálu Inspektor Regan (The Sweeney, 1975).

Recenze:
Ač za sebou režisér Nemilosrdných Benjamin Rocher nemá bůhví jak skvělou filmovou minulost (Zombie apokalypsa, Goal of the Dead), tentokrát se mu povedl svižný kousek. Podle svých slov se nechal inspirovat americkou produkcí 80. let, která umně kombinovala akčnost s vtipností. Legendy, jakými jsou Smrtonosná past nebo Smrtonosná zbraň, může Rocher překonat jen těžko, už jen kvůli jejich dlouhé tradici. Svou inspiraci se ale nemusí bát přiznat, Nemilosrdní mají úroveň.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací