Nymfomanka, část I. (2013)

Film

nymfomanka_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 26. 12. 2013 ()Oficiální synopse:
Dlouho očekávaný nový snímek dánského "enfant terrible" Lars von Triera. V jeho eroticky laděném filmu se objeví v hlavní roli Charlotte Gainsbourg, které budou sekundovat Willem Dafoe, Stellan Skarsgård a Shia LaBeouf. Chybět nebude ani Uma Thurman!
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
nymfomanka_plakat

Film pochopitelně pojednává o sexu, takže na jedné straně obsahuje notnou dávku zábavy i zkoušení nepoznaného, ale zároveň zkoumá lidské vztahy ohrožované jednou tabuizovanou touhou – možnosti neomezeného milostného života bez závazků. Mnozí by si to přáli, ale okolnosti jim v tom brání, jiní tak žijí, jenže čím „rozdavačnější“ jsou, tím méně se jim může dostat nejen společenského uznání (zvlášť, pokud jde o ženy), nýbrž i zakořenění spojeného (snad) s pravou láskou. Joe představuje člověka dávajícího volný průchod touhám, které u ní již dávno nejsou podvědomé, nýbrž velice vědomě prožívané. Von Trier toho využívá k symbolickým exkurzím do její hlavy, k vlastním vizuálním hrátkám, jež pomáhají ozvláštnit jednotlivé kapitoly. Každá z nich je ostatně nepřehlédnutelná svými samotnými příběhy.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací