Oběť (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 11. 2022 ()

Synopse: V rozdělené společnosti je obětí každý. Na vině jsou všichni.

Příběh matky, která se domáhá spravedlnosti po útoku na jejího syna. Silné a v mnohém aktuální drama Michala Blaška uvedly prestižní festivaly v Torontu a v Benátkách. Slovensko pak film Oběť nominovalo do bojů o Oscara.

Irina, svobodná matka z Ukrajiny, žije se svým synem v malém městě v Česku. Jednoho dne chlapce brutálně napadnou a zmlátí. Celé město se pak solidárně a s účastí postaví na Irininu stranu a jednohlasně a hlasitě odsoudí romské pachatele, kteří jsou údajně za útok zodpovědní. Po stupňující se nenávisti vůči Romům se pak Irinin syn v nemocnici rozhodne říct mámě, co se ten večer opravdu stalo. V ten moment se hranice mezi pravdou a lží začne povážlivě hýbat a stírat. Irina, která do té doby vedla boj za potrestání viníků, se dostává do hluboké osobní krize. V prostředí plném stereotypů a předsudků si musí zachovat svou vlastní tvář.

Recenze:
Svobodná matka Irina žije s dospívajícím synem Igorem na českém maloměstě. Podporuje ho ve všem, co dělá a už dlouho se pro oba snaží získat české občanství. Když odjede kvůli úředním záležitostem do rodné Ukrajiny, jejího syna někdo surově zmlátí. Z útoku jsou podezřelí místní Romové. Toho se chytí veřejnost a začne se vůči nim stupňovat agrese. Igor se nakonec matce přizná, že onu osudnou noc se stalo něco jiného, jenže už je dost pozdě na to couvnout.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací