Omar (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 26. 9. 2013 ()

Synopse: Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně jako Omar přitom často uhýbají kulkám dozorců. Na Západním břehu neexistují jednoznačné situace ani jednoduchá rozhodnutí, a tak i Omar brzy čelí bolestné volbě. Po atentátu na izraelského vojáka padne do zajetí a vojenská policie ho donutí hrát hru na kočku a myš. Ve vztahu se svými komplici a kamarády z dětství Tarekem a Amjadem čelí Omar podezření ze zrady. Omarovo nitro je rozpolceno stejně jako palestinská krajina. Brzy se však ukáže, že všechno, co dělá, dělá pro Nadju.

Recenze:
Na světě jsou kraje bezproblémové a kraje neustále zmítané utrpením. Okupované země typu Palestiny nepatří jednoznačně ani k jedné skupině, protože tam vládne hlavně dlouhodobá bezvýchodnost, jak to vyjadřuje i konec Omara. Je načase, abychom se víc poučili o tamějším smýšlení a okolnostech, které jej vypěstovaly.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací