Osamělý jezdec (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 7. 2013 ()

Synopse: Producent Jerry Bruckheimer a režisér Gore Verbinski, tvůrčí tým, který dal vzniknout fenoménu filmové série Piráti z Karibiku, uvádějí film společností Disney a Jerry Bruckheimer Films Osamělý jezdec, vzrušující dobrodružství plné akce a humoru, které nabízí nový pohled na legendárního maskovaného hrdinu. Indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp) se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida (Armie Hammer), muže zákona, v legendu spravedlnosti – společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí.

Recenze:
Obsazení je bohaté na dobré herce, kteří se dočkali neplnohodnotného, nebo kontroverzního použití. V případě Tonta nejenže Depp zapojuje svůj „talent pro podivíny“, ale také podává geniálně vážně míněné hlášky, kterým se obecenstvo zasměje se stejnou upřímností. Hammer (jehož jsme naposledy mohli vidět v Tarsemově Sněhurce) jako nedobrovolný akční hrdina sice zůstává ve stínu svého spoluhráče, ale přesto boduje jiným humorem - situací přizpůsobující se ryby na suchu. Z toho plyne i jistá nevyváženost. Ve stejném filmu Tonto a Osamělý jezdec neustále vtipkují, umírají lidé napravo i nalevo, významným tématem je vlastně vyvražďování indiánů a mimo kameru je člověku vyříznuto srdce z těla. Sledujeme tady drastický western, nebo pimprlové divadlo? Mírná změna se odehraje až hodně pozdě, když se dozvíme, co vlastně změnilo malého Tonta v muže, jímž je.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací