Ostravak Ostravski (2016)

ostravak_ostravski_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 20. 10. 2016 ()

Synopse: Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy… Nová česká filmová komedie, navazující na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „OSTRAVAK OSTRAVSKi“, byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka.

Recenze:
Jarek Ostravski je obyčejný horník, který fárá v dole. Jednoho dne je díky nešťastné nehodě důl při explozi zasypán a horníci spolu s Jarkem v něm. Vše ale končí dobře a Jarek se stává místním hrdinou, co pomohl zachránit své kolegy a kamarády pohřbené zaživa v podzemí. Jarek je nyní lokální celebrita, což mu přináší úspěchy jak u žen, tak v práci, kde je povýšen na post v kanceláři. Z dolu jde tedy nahoru. Zde zjišťuje, jaké úmysly mají šéfové s firmou, která zaměstnává horníky. Do celé situace se připlétá Jarkova rodina ve složení maminky, tatínka, starší sestry Hany a synovce Pepina. Pozadu nezůstávají i kamarádi z dolu, kteří mají své vlastní problémy. A aby toho nebylo málo, Jarka den co den pronásleduje bláznivá sousedka, pro kterou je tenhle Ostravák idolem. Nikdo ovšem netuší, jak to celé ve skutečnosti bylo a kdo je hrdina, kdo viník a kdo je záporák.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací