Otcové a dcery (2015)

Film

otcove_a_dcery_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 12. 11. 2015 ()Oficiální synopse:
Psal jen o ní, pouze pro ni… jen jí.

Jack Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jack je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie.

O 25 let později.

V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství.

Film Otcové a dcery zachycuje problematický vztah dítěte a rodiče. Lze se v dospělosti přenést přes staré křivdy a rány, které jsme během života utržili?

Zkušený režisér Gabriele Muccino diváky v mi-nulosti okouzlil podmanivými filmy Štěstí na dosah (2006) nebo Sedm životů (2008). Pro rodinné drama Otcové a dcery získal elitní hereckou sestavu: roli rozervaného otce si zahrál držitel Oscara Russell Crowe (Gladiátor, Čistá duše). V roli dospělé Katie exceluje diváky stále oblíbenější Amanda Seyfried (Mamma Mia, Bídníci). V dalších rolích uvidíme nestárnoucí Jane Fonda (Příšerná tchyně, Koně se také střílejí), okouzlující Diane Kruger (Troja, Hanební pancharti) či Aarona Paula (Perníkový táta, Need for Speed).
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
otcove_a_dcery_2015_plakat

„Zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu…“ tvrdí oficiální synopse a vyvolává tak úplně jiný dojem, než jaký v nás snímek Otcové a dcery zanechá. Tento americko-italský film asi stěží uspokojí ty, kdo od něj budou očekávat nějaký návod na zlepšení zničeného vztahu s vlastním rodičem či dítětem. To ale říkáme jen jako malé vysvětlení na úvod, jež nic nemění na hloubce silného příběhu, perfektně zahraných rolích a excelentních scénách filmu, který nás zasáhl.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací