Pacific Rim – Útok na Zemi (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 7. 2013 ()

Synopse: Z moře se vynoří obrovské příšery Kaiju a pustí se do války s lidstvem, která si vyžádá milióny životů a lidstvo na roky zatíží. Pro boj s Kaiju byla vyvinuta speciální zbraň: masivní roboti zvaní Jaegers, kteří jsou simultánně ovládáni dvěma piloty, jejichž mozky jsou propojeny neurálním mostem. Jenže i tihle roboti se tváří v tvář nezničitelným Kaiju zdají být téměř bezmocní. Na pokraji porážky nakonec síly bránící lidstvo nemají jinou možnost než obrátit svoji naději směrem ke dvěma nečekaným hrdinům: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a nezkušenému nováčkovi (Rinko Kikuchi), kteří se dají dohromady, aby společně řídli slavného, nicméně zároveň zjevně zastaralého Jaegera. Společně budou čelit hrozící apokalypse jako poslední naděje lidstva.

Držitel nominace na Oscara Guillermo del Toro („Faunův labyrint“) je režisérem epického sci-fi dobrodružství podle scénáře Travise Beachama („Souboj Titánů“). Producenty filmu jsou Thomas Tull, Jon Jashni and Mary Parent, výkonným producentem byl Callum Greene.

Mezi další hvězdy filmu patří Charlie Hunnam (TV seriál „Zákon gangu“), Idris Elba („Thor“), Rinko Kikuchi („Bratři Bloomovi“), Charlie Hay („Šéfové na zabití“), a Ron Perlman (filmy „Hellboy“). Součástí hereckého týmu dále byli Max Martini, Robert Kazinsky, Clifton Collins mladší, Burn Gorman, Larry Joe Campbell, Diego Klattenhoff a Brad William Henke.

Recenze:
Možná si představujete, že na všechno z toho zapomeneme, jakmile začnou bitky, kdy nám nezbude nic jiného, než vypnout mozek a nikomu nebude vadit, jak moc náhle „slintáme“. Naneštěstí se to tak úplně nestane. Kaiju a jejich protějšci – roboti typu Jaeger jsou vymodelováni se smyslem pro detail, ale když se na scéně ocitnou společně, mnohokrát není na jejich souboj pořádně vidět (nejednou prostě kvůli tmě, nebo rušivému počasí) a ani samotná „choreografie“ bitky nepřekvapí nikoho, kdo již viděl trailery…

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací