Paddington (2014)

Paddington_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 25. 12. 2014 ()

Synopse: Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče.

Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval.

Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát...

Inspirováno známou knižní sérii, která byla poprvé vydána v roce 1958.

Recenze:
Když hledáte domov v cizí zemi, aniž byste byli obeznámeni s tamějším životem, můžete zkomplikovat život sobě i svému hostiteli. Co ale zbývá mluvícímu medvídkovi Paddingtonovi, když se o něj doma v Peru nemá kdo starat? Je třeba znovu najít britského cestovatele, jemuž jeho rodina vděčí za znalost angličtiny a další civilizační výdobytky, jako třeba sendvič s marmeládou schovávaný v klobouku.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací