Papežův vymítač (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 4. 2023 ()

Synopse: Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit.

Recenze:
Co se stane, když se rodina přestěhuje do nového bydlení? No přece hned záhy zjistí, že v jejich novém domě straší. A někoho z nich, ideálně toho nejmladšího člena, posedl ďábel. Nesmíme také opomenout, že se rodina sestává z matky samoživitelky a několika dětí, protože rok předtím je postihla tragická nehoda, při které přišli o otce. No, a když se v jejich novém obydlí začnou dít zvláštní věci a jedno z dětí se začne chovat divně a mluvit cizím hlasem, tak na místo povolají kněze, který je zároveň exorcistou. V tomto konkrétním případě k nim přicestuje tento pomyslný zachránce až ze samotného Vatikánu, je to totiž papežův dvorní vymítač (jak napovídá název).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací