Pasolini (2014)

pasolini_2014_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: festival Be2Can 8. 10. 2015 ()

Synopse: „Život a smrt muže, který nikdy nerezignoval.”

Biografické drama pojednávající o dramatickém sklonku života kontroverzního italského filmaře.

Rok 1975. Padesátník Pier Paolo Pasolini právě ukončil natáčení svého posledního filmu Saló aneb 120 dní Sodomy a prožívá nejbouřlivější období své už tak pohnuté kariéry. Stojí proti němu dobová veřejnost, filmová kritika i politické elity. Nejde jen o šokující otevřenost tvorby, neskrývanou homosexualitu, celou řadu osobních výstřelků, ale i o jeho politický aktivismus. I přes odpor svých blízkých se Pasolini chystá na natáčení nového filmu – filmu, který nikdy nedokončí.

Recenze:
Abel Ferrara se opět zaměřil na kontroverzní téma. Ve svém předposledním filmu čerpal z případu Newyorčana se zvrhlými sexuálními praktikami zatčeného za znásilnění několika žen. Tímto biografickým dramatem se rozhodl vyprávět příběh silně kontroverzní osobnosti, italského scenáristy a režiséra Piera Paola Pasoliniho, jehož díla otevřeně zobrazující sexuální scény, homosexualitu a násilí pobuřovaly od 60. let 20. století celou tehdejší společnost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací