Pátá vlna (2016)

pata_vlna_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 4. 2016 ()

Synopse: V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat.

Film byl natočen podle knižní předlohy Ricka Yanceyho Pátá vlna. Knihu Pátá vlna a její pokračování Nekonečné moře od téhož autora vydává v ČR nakladatelství Baronet. Poslední díl trilogie vyjde pod názvem Poslední hvězda v druhém pololetí roku 2016.

Recenze:
Cassie Sullivan (Chloë Grace Moretz) doposud vedla život oblíbené teenagerky z americké střední školy. Žije ve spořádané rodině v domě na předměstí a tajně miluje fotbalistu Bena Parishe (Nick Robinson). Když se ale nad USA objeví vesmírná loď, idylka skončí. Po čtyřech mimozemšťany seslaných ničivých katastrofách skončí svět zdevastován. Přežije jen několik málo lidí. Americká armáda shromažďuje přeživší děti a mladistvé na vojenské základně, kde je připravuje na boj. Na boj s pátou vlnou a s „Jinými“. Kolují zprávy o tom, že poslední vlna udeří brzy a pokud uspěje, vymaže lidstvo z povrchu Země.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací