Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 25. 5. 2017 ()

Synopse: V novém filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta se na filmová plátna v roli ikonického dobrodruha a antihrdiny Jacka Sparrowa vrací Johnny Depp. V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit.

Recenze:
Čas od času člověk uvěří na kouzla. Když vidíme, jak se filmaři transformují ve zlatokopky a ždímají z dávno mrtvého příběhu, co se dá, jednomu by skoro až slza ukápla. Když se Jack Sparrow posledně vznášel na vlnách podivna, mnozí obdivovatelé hrdinů z Karibiku se sami před sebou zastyděli. Proč? Nejednomu milovníkovi disneyovské série se do mysli vloudila myšlenka, zdali by nebylo lepší, kdyby už před lety scénář někdo zamknul do truhly, skryl na konci světa a klíč dal pozřít Krakenovi. Pátý díl Pirátů z Karibiku ale dokázal, že zázraky se dějí a režisérští mágové skutečně existují. Do pětice všeho dobrého.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací