Píseň moře (2014)

pisen_more_2014_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 19. 3. 2015 ()

Synopse: V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

Recenze:
Pohádky se dají rozdělit na tři kategorie: u jedné usínáme nudou jako nutný doprovod potomků, druhá nám příjemně utíká a občas pobaví, a třetí si i nás dospělé dokáže odnést do světa fantazie, kde naplno probudí malé dítě někde tam uvnitř… Půvabná (nejen) irská animovaná Píseň moře patří do třetí skupiny, a zavede nás do říše tuleních víl a jiných kouzelných stvoření, avšak hlavní dějová linie je ve své podstatě jednoduchá – nejdůležitější věci v životě jsou totiž úplně prosté: láska naší rodiny.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací