Popírání holocaustu (2016)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 30. 3. 2017 ()Oficiální synopse:
Film líčí právní spor uznávané spisovatelky a historičky Deborah E. Lipstadtové (Rachel Weisz) proti Davidovi Irvingovi (Timothy Spall), který ji obvinil z urážky na cti. Lipstadtová totiž veřejně označila Irvinga za člověka popírajícího holocaust. V anglickém právním systému padá v případě urážky na cti důkazní břemeno na žalovaného, proto musí Lipstadtová a její právní tým, vedený Richardem Ramtonem (Tom Wilkinson), dokázat, že k holocaustu skutečně došlo.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Roku 1996 žaloval David Irving (Timothy Spall) uznávanou americkou historičku Deborah Lipstadt (Rachel Weisz s nepříliš lichotivým účesem) a jejího vydavatele Penguin Books, což vedlo ke zdánlivě absurdnímu soudu, kde bylo třeba prokázat existenci holocaustu. Zpochybňování tak zásadní události působí hrozivě, ale v dnešní době, kdy se zaměňuje svoboda slova za právo říkat cokoli, je takový příběh o to zásadnější.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací