Pravidla mlčení (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 4. 2013 ()

Synopse: Jim Grant je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér Ben Shepard odhalí Grantovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v sedmdesátých letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své. Dlouholetý právník Grant se musí dát na útěk. Je na něj vyhlášeno pátrání samotnou FBI, která je mu v patách, a on se vydává na pouť za jedinou osobou, která je schopna jeho jméno očistit.

Recenze:
Neočekávají nás dlouhé honičky a schovávačky. Nick si při cestování mezi starými známými udržuje náskok a co se právě děje, má větší šanci pochopit mladý novinář Ben Shepard (Shia LeBeouf). I když náš mladíček Transformerů ještě musí rozšířit škálu svých výrazů, je na něm vidět, že s přibývajícími lety rostou jeho herecké schopnosti nejen ve srovnání s dobou obřích robotů a Indiana Jonese, ale také s poměrně nedávnou Zemí bez zákona. Díky Benovu pátrání se postupně objasňují staré vztahy, do nichž má nejdřív přístup pouze Nick sám a postava novináře nenásilně představuje dnešní mladé lidi, respektive jejich inteligentnější část dívající se do minulých desetiletí a zvažující, o co vlastně v době mládežnických vzpour šlo.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací