Přes kosti mrtvých (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 4. 2017 ()

Synopse: Film Přes kosti mrtvých je natočen na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczuk ze současného česko-polského pohraničí, který vyšel v českém překladu pod názvem Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Hlavní postavou příběhu je Janina, energická, notně excentrická učitelka angličtiny a milovnice zvířat v důchodovém věku. Děj se odehrává v malé osadě na česko-polském pohraničí, kde se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky či motivu. Hrůza a zděšení z vražd zároveň kontrastují s nezájmem místních občanů, kterým nevadí masové vyvražďování divokých zvířat v právě probíhající lovecké sezóně.

Recenze:
Je to detektivka, ale pátrání po vrahovi je na vedlejší koleji Vypadá jako mysteriózní příběh, ale postrádá magiku. Tváří se jako horor, ale člověk se neleká. Přesto divák s tázavým hlasem v hlavě čeká na další záběr táhnoucího se oka kamery. Polská režisérka ve svém novém filmu vyvolává emoce, otázky a bojuje se žánrovým ukotvením.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací