Přežijí jen milenci (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 3. 2014 ()

Synopse: Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60.let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem.

Adamovi i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy?

Recenze:
„Vážně“ musíte však brát s rezervou. Uslyšíte pěknou řádku (mimo jiné) historických vtipů. K upírům patří totiž třeba i slavný alžbětínský dramatik Christopher Marlowe (John Hurt). Nikdo vás ani zdaleka nenutí, abyste vampýří námět brali seriózně, jenže poetika noci vás k tomu bude svádět. Adam je také muzikant, jeho osobnost proto doprovází exotická hudba, včetně hlavního filmového motivu obsahujícího připomínku bolesti a možná i životních absurdit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací