Příběh mého syna (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 4. 2013 ()

Synopse: Láska, válka a odhalená tajemství…

Svobodná matka Gemma (Penélope Cruz) přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit. Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.

Před lety se tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného města, Diego se rozhodl zůstat …

Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky.

Drama Příběh mého syna režíroval Sergio Castellitto, který si vysloužil pozornost diváků i kritiků již mnoha filmy (Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Paříži, miluji Tě, Nehýbej se). Držitelka Oscara Penélope Cruz je za svůj výkon nominována na cenu Goya. Jejího hereckého partnera Emile Hirsche jsme mohli vidět např. ve filmech Útěk do divočiny, Speed Racer či v cenami ověnčeném politickém dramatu Milk.

Recenze:
Oč je zdlouhavější a na postavy chudší nostalgická přítomnost, tím víc si užijeme události odehrávající se v minulosti, kdy už postavy driftovaly mezi Itálií a Bosnou směřující do jugoslávské války. Je tedy jednoznačné, které z období je lepší, ale jejich samotné střídání provází film poeticky a obě linie se skládají z mistrovských záběrů. Celý příběh o snaze získání potomka klidně i neobvyklými prostředky není samozřejmě neznámý, ale je vylíčen natolik upřímně, že nevypadá vysloveně “soapoperově“ a podařilo se ho navázat na období koncentrované nenávisti války.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací