Pride (2014)

pride_2014_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 27. 8. 2015 ()

Synopse: „Ponížení všech zemí, spojte se!”

Film podle skutečné události …
Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství.

Recenze:
S blížícím se dalším ročníkem Gay Pride míří do kin snímek natočený podle skutečných událostí z Anglie roku 1984. Železná lady Margaret Thatcherová v té době vládne tak silnou rukou, že rodiny stávkujících horníků nemají co jíst a hledají podporu, kde se dá. Jsou ovšem poněkud zaskočeni, když se z jedné aktivistické skupiny, která na ně vybírá peníze, vyklube GLSM neboli Gayové a lesbičky podporují horníky.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací