Proxima (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 7. 2020 ()

Synopse: Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

Recenze:
Sarah je mladá nadějná astronautka, která se má zanedlouho vydat do vesmíru. Zároveň je však také matkou malé holčičky Stelly. Proxima vypráví o jejich vztahu, vzájemném odloučení a přípravách k odletu do vesmíru. Tím se dějově dotkne tak trochu všeho a ničeho. Snímek totiž nenabízí absolutně žádnou hlubší zápletku, nestane se v něm nic dramatického, nedojde k žádnému konfliktu a závěr není vůbec katarzní. Většinou se nám spíš dostává pouze jedné zdlouhavé expozice. Sledujeme pouze hlavní hrdinku, jak trénuje a připravuje se na misi, a jaký to má vliv na vztah s její dcerou. Ale i když je děj víceméně dost statický, tak baví a daří se mu držet pozornost skoro celou dobu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací