Ptáci z ráje (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 9. 2021 ()

Synopse: Začínající baletka Kate dostane stipendium na prestižní baletní škole v Paříži. Po příjezdu její sebevědomí podrobí zkoušce tanečnice Marine, která nedávno ztratila bratra. Přes počáteční konflikty se mezi nimi vytvoří vztah nabitý emocemi i soutěživostí, poznamenaný lhaním i sexuálním probouzením, zatímco riskují vše, aby se dostaly do souboru pařížské Národní opery.

Recenze:
Balet a soutěživé dívky, proč jen to zní povědomě? Ach ano, nejspíš to bude tím, že snímků s takovouto tematikou existuje opravdu spousta. Hned na první dobrou vyvstane na paměti Černá labuť nebo Suspiria. A Ptáci z ráje skutečně působí jako takový mix těchto dvou zmíněných filmů. Setkáváme se zde s nadějnou americkou baletkou Kate, která je přijata na prestižní pařížskou taneční školu. Aby však uspěla, musí vyhrát očekávanou soutěž a probojovala se do popředí v týmu soutěživých tanečníků. V průběhu svého pobytu a tréninku se Kate spřátelí s druhou balerínou Marine, se kterou si postupně vytváří pevné a nerozlučné emocionální pouto.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací