Raoul Taburin (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 6. 2020 ()

Synopse: Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoît Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno… Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora Mikulášových patálií Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti.

Recenze:
Cestovat v dnešních dnech je stále obtížné, tím spíše by filmoví diváci mohli uvítat prosluněný výlet do malé vesničky na jihu Provence se snímkem, ve kterém se nestane nic špatného. Pokud máte rádi hravost, fantazii a malé všední příběhy, které v sobě skrývají velkou pravdu, pak je Raoul Taburin právě pro vás. Atmosféra snímku nám může připomenout legendární Amélii z Montmartru, což samozřejmě není náhoda, protože jde o dílo stejného scénáristy, Guillauma Lauranta.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací