Rebelka (2012)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 16. 8. 2012 ()

Synopse: Od pradávných dob se v drsném a tajemstvím opředeném Skotsku vyprávějí legendy o velkolepých bitvách a hrdinských skutcích. Jednou takovou legendou je i příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou.

Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi. Merida svými činy nechtěně rozpoutá v království zmatek a požádá o pomoc tajemnou čarodějnici, která její přání sice vyplní, bohužel však po svém. Merida tak musí využít všechny své schopnosti i pomoc přátel – včetně mazaných a nezbedných bratrů trojčat – aby zlomila děsivou kletbu, než bude příliš pozdě.

Recenze:
Technické umění studia Pixar se opět předvedlo na roztomilých figurách a romantické skotské krajině… I v tomto ohledu mě napadá možná výtka – snad nic nemá takovou tvůrčí svobodu jako animovaná nebo komiksová Fantasy, jenže tvůrci Meridina dobrodružství místo toho, aby nechali pracovat svou představivost, sem vložili minimum zajímavostí, takže ve výsledku tu máme cosi vypadajícího jako nízkorozpočtový Pes baskervilský.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací