Resident Evil: Odveta (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 9. 2012 ()

Synopse: Velmi úspěšná filmová adaptace ságy, která vydělala téměř 700 miliónů dolarů po celém světě, natočená podle oblíbené série videoher s názvem Resident Evil se vrací ve svém netrpělivě očekávaném pátém pokračování RESIDENT EVIL: RETRIBUTION ve formátu 3D.

Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi, mění světovou populaci na legie masa, které jedí Nemrtví. Jediná a poslední naděje lidské rasy v podobě ALICE (Milla Jovovich) , se probudí v srdci nejtajnější operace společnosti Umbrella a odkrývá víc o své tajemné minulosti, jak dále pátrá v komplexu. Alice, bez bezpečného útočiště, pokračuje v honbě na ty, kteří jsou odpovědni za šíření epidemie; honbě, která jí dovede z Tokya do New Yorku, Washingtonu a Moskvy a vyvrcholí ohromujícím odhalením, které ji donutí znovu přemýšlet o všem, o čem si dosud myslela, že je pravda. Alice, které pomáhají noví spojenci a staří přátelé, musí bojovat tak dlouho, aby přežila a unikla nepřátelskému světu na pokraji zapomnění. Konec se blíží.

Recenze:
Resident Evil: Odveta je prakticky zbytečný a hluchý díl série, který nás připravuje na začátek konce, který by (doufejme) měl přijít v dalším pokračovaní. Jediné, co je na tomto snímku zajímavé, je začátek (noční můra Alice – maminky), konec (inspirovaný Pánem prstenů) a návrat starých známých tváří (nepátrejte po jakých a nechejte se překvapit při samotném sledování). Nezbývá nám tedy než doufat, že příště to konečně bude stát za to. A tentokrát snad už doopravdy!

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací