Robin Hood (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 5. 2010 ()

Synopse: Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Mcfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost.

Recenze:
Film má i nějaká ta pozitiva. Co se týče samotné vizuální stránky, je naprosto realisticky úžasná. Kostýmy, kulisy, špína. I když zatím nemáme technologii, která by Vám zprostředkovala pachy, zde je téměř cítíte. Takto nějak to tehdy opravdu vypadalo. Vše je podáno naturalisticky a bez příkras.
Kdybych měla tento film nějak ve zkratce charakterizovat, napsala bych asi toto: Nový Robin Hood je sice realistické, ale nudně pojaté úvodní slovo o životě legendy ze Sherwoodského lesa.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací