RoboCop (2014)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 2. 2014 ()

Synopse: V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost.

Recenze:
Remake slavného hitu balancuje na hraně akčního sci-fi a krimi-thrilleru. Pokud jste viděli trailery na RoboCopa, s velkou pravděpodobností vás napadne, že se bude jednat o klasickou popcornovku, která nabídne velké množství zábavy a akčních scén, u nichž není třeba přetěžovat mozkové závity. Snímek se překvapivě více zaměřuje na politiku, řešící využívání robotických ochránců pořádku na území USA, na lidskou touhu nahrabat si co nejvíce dolárků a na emoce hlavních aktérů.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací