Skleněný pokoj (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 3. 2019 ()

Synopse: Film podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera.

Mimořádný milostný příběh inspirovaný dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat.

Snímek s hvězdným mezinárodním obsazením v režii držitele Českého lva, Julia Ševčíka a od producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále nebo Masaryk Rudolfa Biermanna.

Recenze:
Britský spisovatel Simon Mawer se odvážně pustil do příběhu na pozadí dějin československého státu během 20. století. Nechal se inspirovat slavnou brněnskou vilou Tugendhat a sleduje osudy domu i jeho obyvatel ve smyšleném vyprávění, které potomky skutečných majitelů moc nepotěšilo. Manželé Viktor (Claes Bang) a Liesel (Hanna Alström) Landauerovi si nechají postavit moderní, nadčasový, pozornost budící domov se stěnami ze skla. Své zázemí si představovali plná světla, v jejich vztahu ale moc jasno není a jejich osudy brzy pohltí stín historických událostí.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací