Sladký konec dne (2019)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 6. 8. 2020 ()Oficiální synopse:
Židovská spisovatelka Maria Linde je čerstvou nositelkou Nobelovy ceny. Její harmonický rodinný život na italském venkově však začne skřípat, když podlehne šarmu mladého přistěhovalce Nazeera. Na křižovatce nespoutané mysli a stárnoucího těla se Maria snaží najít svou roli v dynamickém světě kolem ní. Své hodnoty dá jasně najevo v proslovu, v němž okomentuje bombový útok v Římě a při kterém odmítne cenu za literaturu převzít. Tím rozpoutá řetězec nepříjemností nejen pro sebe, ale též pro Nazeera, svého manžela i místní spoluobčany. Film vkusně zachycuje střet velkolepého kreativního intelektu s rozpadajícími se evropskými hodnotami.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Polský režisér Jacek Borcuch se vydal prozkoumat další zajímavou oblast lidského bytí, tentokrát ve spolupráci s italskou koprodukcí. Tento počin byl dokonce ohodnocen jako nejlepší světový hraný film na festivalu v Sundance. Autor již v minulosti zaujal snímkem s názvem Vše, co miluji, který získal celosvětovou pozornost.


(photo&video: )
Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací