Smrt na Nilu (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 2. 2022 ()

Synopse: Smrt na Nilu, jehož předlohou je slavný detektivní román Agathy Christie z roku 1937, je odvážným tajemným thrillerem režiséra Kennetha Branagha o emocionálním chaosu a smrtících následcích vyvolaných milostnou posedlostí. Dovolená belgického detektiva Hercule Poirota na palubě okouzlujícího říčního parníku v Egyptě se změní v děsivý hon na vraha, ve chvíli, kdy idylické líbánky dokonalého páru postihne tragédie. Příběh nespoutané vášně a paralyzující žárlivosti, zasazený do prostředí impozantní pouštní scenérie, dech beroucích výhledů a majestátních pyramid v Gíze, sleduje osudy skupiny kosmopolitních cestujících, přičemž nečekané zvraty a zápletky udržují diváka v napínavé nejistotě až do konečného rozuzlení.

„Smrt na Nilu“ je dílem hvězdného filmového týmu, jenž stojí za zrodem celosvětového hitu „Vražda v Orient Expressu“ z roku 2017, s pětinásobným kandidátem na Oscara Kennethem Branaghem v roli ikonického detektiva Hercule Poirota.

Recenze:
Kenneth Branagh pomalu ale jistě vraždí geniálního belgického detektiva svou podivnou verzí, která má pramálo společného s původní románovou předlohou. Branagh se po Vraždě v Orient expresu opět vrací se svým ohavným knírem (no dobrá, tentokráte je o něco umírněnější než posledně), aby vyřešil další záhadu, a to na samotném Nilu. Tam tragédie přeruší milostné líbánky, naštěstí je však „náhodou“ na místě legendární Hercule Poirot a jeho šedé buňky mozkové.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací