Sněží! (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 5. 2019 ()

Synopse: Sněží! je poetický film o křehkosti mezilidských vztahů a jedinečném světě uvnitř každé rodiny. Babička, matka a dvě sestry v jednom domě a na jedné zahradě.

Po svatbě svého otce se Tereza se svým přítelem a sestrou vydává do domu babičky. O babičku a dům se stará jejich matka. Tereze se zdá, že v domě je všechno tak nějak ponecháno svému osudu, stejně jako babička, která z nedostatku pozornosti ztrácí přehled o realitě. Ke smůle všech zúčastněných a celé rodiny se Tereza rozhodne v domě zůstat a postarat se o nápravu. Ne všechno ale potřebuje čerstvý vítr a opravu, a aniž by to tušila, vyčistí v rodině daleko víc, než jen zašlé pavučiny.

„Sněží! je film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní,“ říká režisérka Kristina Nedvědová „Nemohoucnost lidí v rodinách spolu pořádně mluvit mě fascinuje. Lidé v rodinách kolem sebe často v tichosti krouží, mají se rádi, ale neví, jak si to říct a jak si pomoct. Stejně tak hrdinky Sněží!“

Recenze:
Nový český snímek, označující se za poetické drama, je srdcový projekt Kristiny Nedvědové, začínající filmařky, ve kterém hrají její kamarádky od dětství: Hana Vagnerová a Petra Nesvačilová. Na natáčení si z velké části sháněla peníze sama formou crowdfundingu, postavy i dialogy jsou inspirovány jejími skutečnými rodinnými příslušníky. Nedvědová otevírá téma (neschopnosti) komunikace v rodině, ale dělá to tak jemně, že se ve filmu – a ani v divákově srdci – bohužel vůbec nic neděje.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací