Sněžit už nikdy nebude (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 12. 2021 ()

Synopse: Masáž pro tělo i duši
Zhenia, rusky mluvící přistěhovalec z východu, v Polsku pracuje jako masér se zvláštním darem a stává se z něj guru v zámožné komunitě svých klientů.
Do života uzavřené, zámožné komunity vstupuje masér z východu. Navzdory bohatství z nich vyzařuje vnitřní smutek a žal. Mysteriózní návštěvník má dar, jeho ruce léčí a jeho oči pronikají do duší osamělých žen. Jeho ruský přízvuk zní jako píseň minulosti, klidná melodie jejich dětství, kdy byl svět bezpečnějším místem. Zhenia, protože tak se jmenuje, mění jejich životy.

Recenze:
Už se k vám doneslo, že sněžit už možná nikdy nebude? V novém filmu polské režisérky Małgorzaty Szumowské si diváci tuto otázku vyslechnou hned několikrát, jasnou odpověď se ale nedozví. Snímek Sněžit už nikdy nebude o tajemném masérovi z Pripjati vypráví především v náznacích a nejednoznačně čitelné symbolice.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací