Sousedi (2014)

sousedi_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 5. 2014 ()

Synopse: Bitva o ulici může začít

„Bydlíme vedle pekla.“ Tuhle větu si pravidelně opakují hrdinové drsné komedie Sousedi, kteří žili na idylickém předměstí, než se o dům dál nastěhovali milí, mladí, zábavní a bohužel taky extrémně hluční vysokoškoláci.

Režisér úspěšných Kopaček Nicholas Stoller natočil komedii, která názorně ukazuje, jak zatočit s nepřizpůsobivými sousedy. Jeho návod ale pro jistotu nezkoušejte, mohlo by vás to ve finále dost bolet. Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi“ pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků.

I když se v Sousedech šermuje s gumovými penisy, útočí na nepřítele pomocí ukradených airbagů nebo souloží se živými keři, režisér Nicholas Stoller tvrdí, že jádrem a hnacím motorem příběhu je jeho reálný základ. „Málokdo má to štěstí, že na vlastní kůži nepoznal sousedské spory. Tenhle příběh je o lidech, kteří na sebe útočí jen proto, že jsou ze sebe vyděšení. Jeden se bojí dospět a druhý toho, že si už asi nikdy nezapaří. Svůj strach maskují tím, že si jdou po krku,“ říká režisér.

Recenze:
Jejich životní styl přinese vrásky usedlejším osobám, konkrétně manželskému páru Macovi (Rogen) a Kelly (Rose Byrne) Radnerovým. Mac má sice stabilní práci a musí se s manželkou starat o maličkou dceru Stellu, ale nedá se říci, že by úplně vyspěl. Například se svým kolegou Jimmym (Ike Barinholtz) pravidelně kouří trávu. Zpočátku tedy věří ve snadnou domluvu s vysokoškolským bratrstvem, které se právě nastěhovalo do jeho sousedství.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací