Špióni v převleku (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 26. 12. 2019 ()

Synopse: Když nejlepší špión hledá dokonalé maskování, může narazit na určité potíže. Zejména, pokud jej dostane do parády geniální vynálezce, který je schopen pěkných úletů. A to někdy doslova.

Bylo by téměř nemožné najít dva tak odlišné hrdiny, jako jsou legendární superšpión Lance Sterling a geniální vynálezce Walter Beckett. Agent Lance kultivovaný, elegantní, nonšalantní, prostě naprosto dokonalý za všech okolností. Zatímco Walter … není. Ten je prostě jen geniální. Náročnou universitu vystudoval už v patnácti letech a teď zrovna pracuje na tajných výzkumných projektech pro ještě tajnější vládní službu. To, že se tito dva dají někdy dohromady jako parťáci v akci, by si nedokázal asi představit ani ten největší padouch.

Jenže na to dojde právě teď, kdy je potřeba zachránit svět před jedním takovým, před Kellerem Killianem, zlosynem číslo 1. Walter je totiž vynálezcem biodynamického maskování, které špiónům umožní dokonalý převlek. Či spíše převtělení. A tak se díky tomuto vynálezu Lance promění v statečného, divokého, majestátního a dokonale nenápadného tvora …. v holuba. Geniální. Holubi jsou všude, nikdo si jich moc nevšímá a umí létat. Od té chvíle Walter a Lance musí pracovat jako dokonale sehraný tým, jinak se celý svět ocitne ve smrtelném nebezpečí.

Animovaná komedie Špióni v převleku vznikla v Blue Sky Studios, které stojí například za všemi filmy z Doby ledové a Ria.

Recenze:
Se svými ratolestmi se můžete vydat na pohádku nabitou akcí, kde se potkávají dva zcela odlišní hrdinové. Walter je vynálezce pro tajnou službu, outsider, který si naposledy vyslechl uznání od své mámy. Jeho přístup k vývoji zbraní je ale poněkud pacifistický: chce, aby jeho vynálezy dokázaly zneškodnit protivníka nějakým jemným způsobem. Třeba odvedením jeho pozornosti neodolatelnou kombinací třpytek a koťátek. S tímto přístupem se ale v laboratoři nesetkává s velkým pochopením. Ostatní ho považují za podivína, takže jediný, kdo mu dělá dobrovolně společnost, je jeho ochočený holub. A shodou náhod se právě kvůli tomuto domácímu mazlíčkovi a Walterově novému vynálezu promění úspěšný superagent Lance Sterling v superholuba.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací