Star Trek: Do temnoty (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 6. 2013 ()

Synopse: Protože kapitán James T. Kirk (Chris Pine) je stále horkokrevný a nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních okolností skončil jeho degradací. Podmínky na rodné Zemi ale normální ani zdaleka nejsou. Došlo totiž k bezprecedentnímu a devastujícímu útoku na Hvězdnou flotilu (Organizace spojených národů budoucnosti) a posádka Enterprise se nabídne, že dopadne pachatele, záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch). Půjde o její dosud nejnáročnější misi, protože se vydají do míst, kde je ta nejtenčí hranice kamarádstvím a nepřátelstvím, pomstou a spravedlností, klidnou budoucností a ničivou válkou, jež může zničit celý náš vesmír.

Recenze:
Herci a využití jejich postav zaznamenalo velký skok vpřed. Kirk (Chris Pine) i Spock (Zachary Quinto) jsou ještě silnějšími vůdčími typy řešící svoje charakterové vady, nebo emociální problémy a nezapomenutelně jim sekundují vedlejší hráči jako McCoy (Karl Urban), Scotty (Simon Pegg) a Čechov (Anton Yelchin). Uhura má ovšem ještě plošší úlohu než v prvním díle, takže snaha Zoe Saldany přichází vniveč. Nemluvě o toporném snažení zapojit do příběhu postavu Alice Eve a tentokrát již zbytečnému cameu Leonarda Nimoye.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací