Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 11. 2017 ()

Synopse: V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek.

Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas.

Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty.

Původní scénář černé kriminální komedie Suburbicon: Temné předměstí napsali již v 80. letech Joel a Ethan Coenovi. Režie se ujal George Clooney, který se podílel i na konečné verzi scénáře. V hlavních rolích excelují držitelé Oscara - Matt Damon (Dobrý Will Hunting, Marťan) a Julianne Moore (Pořád jsem to já, Hodiny).

Recenze:
Idylka amerického předměstí 50. let. Dokonalé domy s precizně zastřiženým trávníkem a naleštěnými auťáky na příjezdové cestě, ve kterých žijí dokonalé rodinky v perfektním oblečení s uhlazenými účesy. Mezi těmito idylickými domovy prochází usměvavý pošťák, který každého zná. Brzy mu ale úsměv zamrzne na rtech. Na prahu jednoho z domů stojí černoška. A není to služebná, nýbrž paní domu. V tu chvíli se život v městečku zastaví, tihle noví sousedé jsou totiž potenciální zkázou všeobecného blaha. Jenže. Režisér George Clooney nám po téhle chutné návnadě nakonec naservíruje úplně jiný příběh. A to je jen první z mnoha jeho rozhodnutí, která nás zarazí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací