Světová válka Z (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 6. 2013 ()

Synopse: Zombies jsou jako morová nákaza. Lidé přeměnění v odporné lidské stvůry, požírající maso. Ani mrtví ani živí, ale pro nás normální lidi rozhodně extrémně nebezpeční. Zombies na rozdíl od nás necítí bolest, neznají strach, a co je nejdůležitější, nepřemýšlejí. Válka s nimi, ať se to zdá jakkoliv nemyslitelné, již skončila. I přes to, že lidé zvítězili, infrastruktura celého světa prošla neskutečným otřesem a ještě stále se vzpamatovává. Co byste také čekali, když jedna polovina planety chtěla tu druhou sníst? Přežili jen důležití lidé, lidé ve vládách, lidé stojící v čele organizací jako je OSN, mocní lidé a také pár odolných jedinců, kteří se řídili souborem pravidel, jež je dokázal provést nejhorší a nejděsivější světovou válkou v dějinách lidstva. Po stopách vzniku nákazy se vydává jeden přeživší reportér, který byl vyslán právě OSN zjistit pravdu. Kdo nákazu způsobil, co se zvrtlo, a to nejdůležitější, koho obvinit? A není to jednoduchá práce. Vzpomínky přeživších mohou být cenným zdrojem, svět pořád zůstal plný lží, polopravd a utajených rozhodnutí. Dozvíme se vůbec někdy, co se vlastně stalo?

Recenze:
Hrubou představu o tom, kdo 100% přežije, kdo to má na kahánku a kdo už je předem odepsaný, si každý bezesporu udělá hned na začátku. Ovšem rychlost a způsob odchodu některých poměrně klíčových postav překvapí. Což se i trochu podepisuje na vyznění snímku. I přesto, že je celková atmosféru výborná, nechybí ani několik lekaček a Pitt je ve své roli úžasný, stává se z něho postupem času hrdina, který má víc štěstí než rozumu, což má za následek pouze jedno – úbytek napětí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací