T2 Trainspotting (2017)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 16. 2. 2017 ()Oficiální synopse:
Na počátku byla příležitost...a pak přišla zrada.

Uplynulo dvacet let.
Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém.
Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem.

Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle).

Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Film o filmu:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Mark „Rent Boy“ Renton před dvaceti lety obelstil své čtyři takzvané přátelé a utekl jim s 16 tisíci librami, které si měli v plánu rozdělit rovnoměrně mezi sebe. Utekl, aby začal nový život, bez drog a podfuků. A to se mu dařilo, ovšem až do jedné chvíle. Poté, co si prožije zdravotní potíže, se Renton vrací do rodného Skotska. Zde se setkává se starými známými. První, koho potká, je Daniel „Spud“ Murphy, ten na Rentona za jeho zradu není naštvaný, přeci jen od něj onehdy dostal odškodné. Na druhou stranu je pořád závislý na drogách, a tak si dá Renton, nyní vyléčený závislák, za úkol svému příteli od závislosti pomoci. Druhým, s kým se střetává, je Simon „Sick Boy“ Williamson, ten už není tolik šťasten, že ho vidí, štve ho, že to nebyl on, kdo měl odvahu na to, aby tehdy utekl s penězi. Ale protože jsou to staří přátelé, vše se brzy urovná a spolu se vydávají vstříc novému dobrodružství, novému nebezpečnému podnikání. Vymýšlejí schémata a zápletky, jak vymáchat co nejvíce špinavých peněz ze svého podniku. Při tom všem je jim v patách zuřící Francis „Franco“ Begbie, který utekl z vězení a teď má v plánu Rentona zabít, člověka, kterého nenávidí nejvíc na světě, za to, co mu před dvaceti lety provedl.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací