Takové to léto (2022)

Un été comme ça
, ,
Režie:
Premiéra v ČR: 22. 6. 2023 ()

Synopse:
Tři ženy se rozhodly trávit prázdniny ve venkovském domě, který slouží k terapeutickým účelům. Aby zde prozkoumaly své sexuální problémy, tráví dny a noci snahou zkrotit své vnitřní démony.

Tři hypersexuální ženy tráví 26 dní v klidném domě u jezera. Jsou to: Léonie (vážná), Eugénie (impulzivní) a Gaëlle alias Geisha (flirtující). Všechny tři jsou zde dobrovolně. Dohlíží na ně sociální pracovník a nepříliš důvěrná terapeutka. Motto domu zní „hypersexualita není nemoc“. Cílem tohoto experimentu není léčit, ale spíše umožnit upřímné zkoumání různých zkušeností, forem a extrémů touhy. Vše se odehrává v polonahé i plně oblečené poloze, slovně i fyzicky, v představách i v realitě. Skutečnost, že pracovníci projektu jsou, byť ne zasaženi, tak alespoň trochu dojati, není nijak překvapivá a odpovídá pocitům diváků. Na rozdíl od jiných zastánců současné kinematografie se Denisovi Côtému po hitech jako Antologie města duchů nebo Curling daří vytvářet dynamické filmové prostory (kulisy, prostředí, konstelace), v nichž lze prožitky (psychické, fyzické, intelektuální) vnímat jako hru a právě proto je využít ke sledování reality.


Recenze:
Za snímkem stojí kanadský režisér Denis Côté, který se proslavil například filmy Antologie města duchů nebo Curling. Hned na úvod je potřeba varovat, že jeho styl je velmi specifický a nesedne úplně každému. Tři hypersexuální ženy se zúčastní experimentu, který nemá za cíl je vyléčit, ale chce zkoumat všemožné situace i emoce. V klidném domě u jezera poblíž Montrealu mají dobrovolně strávit 26 dní. Na vážnou Léonii, impulzivní Eugénii a neustále flirtující Gaëlle alias Geishu dohlíží ambiciózní terapeutka Octavia a sociální pracovník Sami.

(photo&video: )

Video



Galerie


Související Články

Další článek

Nejnovější

Vítej zpět!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist