Taxi 5 (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 5. 2018 ()

Synopse: Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil.

Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají.

Recenze:
Dvacet let od uběhlo od natočení prvního „taxíku“, jedenáct pak od nepříliš zdařilého čtvrtého pokračování. Dekáda je dost, aby se na populární francouzskou sérii pozapomnělo, a tak scenárista Luc Besson napsal taxíkům pátého bratříčka. Z původního obsazení nám zde sice zbyl jen Peugeot čtyřistašestka alias „vytuněný taxík“ Daniela Moralese, nicméně oživení v podobě nových herců a nové zápletky filmu ani náhodou neuškodilo.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací