Temná věž (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 8. 2017 ()

Synopse: Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává na filmová plátna. Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Recenze:
Dospívající Jake (Tom Taylor) trpí nočními můrami, ve kterých má děsivé vidiny o konci světa a souboji pistolníka Rolanda (Idris Elba) s Walterem, mužem v černém (Matthew McConaughey). Jake se nemůže soustředit skoro na nic jiného než kreslení všeho, co ve snech vídá. Jeho matka už si s ním neví rady a chce ho poslat do ústavu. Brzy se ale ukáže, že chlapec není blázen, ale naopak vyvolený, jehož vnitřní „svit“ může zachránit náš svět i mnoho dalších, ale stejně tak i zničit.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací