Prací automat (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 10. 2019 ()

Synopse: Vdova (Meryl Streep) prošetřuje pojistný podvod a odhaluje, jak dva právníci z Panamy zneužívají světový finanční systém.

Recenze:
Při pohledu na hvězdné obsazení Pracího automatu si nejspíše řeknete, že Netflix zase jednou zabodoval. A opravdu, po herecké stránce tvůrci opravdu nepochybili. Hned na úvod je tak nutno vyzdvihnout výrazné a kvalitní výkony, které s lehkostí podává tento Oscarový ansámbl (pozn. Antonio Banderas byl nedávno nominovaný na Oscara). Ústřední dvojici tvoří již zmiňovaný Oldman s Banderasem a už od počátku nás překvapí a zarazí jejich zjevné přehrávání a až karikaturní ztvárnění hlavních postav. Když si však na to po chvíli člověk zvykne, tak v jejich podání nalézá hloubku a geniálnost. Jejich záměr je jasný, poukázat na absurditu celé situace, a přenést silnou zprávu celého snímku, které se dočkáme v jeho závěru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací