Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 2. 2018 ()

Synopse: Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu.

Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagon Papers.

Recenze:
Snímek, ve kterém spojili síly Steven Spielberg, Janusz Kamiński, Meryl Streep a Tom Hanks, to jsou Akta Pentagon: Skrytá válka. Vypravíme se do 70. let minulého století, za novináři z deníků The Washington Post a The New York Times. Timesy zveřejní část přísně utajované studie popisující lži americké vlády o válce ve Vietnamu. K dokumentům se dostane i ambiciózní šéfredaktor Postu Ben Bradlee (Tom Hanks) a chce je za každou cenu zveřejnit. Ale první americká vydavatelka Kay Graham (Meryl Streep) se musí nejdřív rozhodnout, zda radši udrží rodinný podnik v bezpečí, nebo řekne světu pravdu a vrhne se do boje za svobodu slova.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací